ZİRAAT BANKASI SİVAS’TA ALTIN TAHVİLİNE BAŞLIYOR

ZİRAAT BANKASI SİVAS’TA ALTIN TAHVİLİNE BAŞLIYOR

ZİRAAT BANKASI SİVAS’TA ALTIN TAHVİLİNE BAŞLIYOR

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI TARAFINDAN, YASTIK ALTINDAKİ ALTINLARIN EKONOMİYE KAZANDIRILMASI, FİNANSMAN ARAÇLARININ ÇEŞİTLENDİRİLMESİ VE YATIRIMCI TABANININ GENİŞLETİLMESİ AMACIYLA 17 EYLÜL 18 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ZİRAAT BANKASI SİVAS ŞUBELERİ ALTIN TAHVİLİ VE ALTINA DAYALI KİRA SERTİFİKASI TALEP TOPLAMA İŞLEMLERİ VE İHRACI YAPILACAK.

Yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılması, finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve yatırımcı tabanının genişletilmesi amacıyla Türkiye genelinde etaplar halinde altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleri ve ihracı yapılacak. Sivas’ta yaşayan vatandaşlar ise 17 Eylül 18 Ekim tarihleri arasında Ziraat Bankası’nın Sivas Şubelerinden işlemlerini yapabilecek. Konu ile ilgili bilgilendirme yapmak için basın mensupları ile bir araya gelen Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Murat Serdar Bulut, “Altına dayalı kira sertifikası ve altın tahvili ihraç işleminde bankamız 3. Kez ihraca çıkıyor” dedi.

Detaylar hakkında bilgi veren Bulut, “Hurda altın tabir ettiğimiz 24 ayar bilezik, çeyrek altın yarım altın tam altın külçe altın gibi altınlarını özelliklede üzerinde değerli taş olmayan altınlarını kabul edecekler” dedi.
Bulut, Sıfır masraf sıfır maliyetle değerlendirilecek 2 yılın sonunda yüzde 4,80 getirinin yanında bir de altının değer artışı var vatandaş bir de oradan değer artışı ile kar elde etmiş olacak” dedi.

Kategori: HABERLER

426 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.