ZİRAAT ODASINDA SEÇİM HEYECANI SONA ERDİ

Ziraat odasında seçim heyecanı yapılan genel kurul ile sona erdi.

Tarım il müdürlüğü konferans salonunda yapılan ziraat odasının 26. genel kuruluna cumhuriyet halk partisi Sivas milletvekili malik ecder özdemir, cumhuriyet halk partisi Ankara milletvekili Gökhan günaydın ve delegeler katıldı.

Kurulda divanın oluşturulmasının ardından ilk olarak konuşan cumhuriyet halk partisi Sivas milletvekili malik ecder Özdemir, tarımın Türkiye açısından önemli bir yere sahip olduğunu kaydederek, çiftçiye yetersiz gelen destek hem tarımda hem de nüfusta düşüşe neden olduğunu vurguladı.

Daha sonra konuşan cumhuriyet halk partisi Ankara milletvekili ayrıca Türkiye ziraat odaları birliği eski başkanı gökhan günaydın ise yaptığı konuşmada sivas’ta ekilen ve biçilen ürünlerin durumunu geçmişten günümüze anlatarak tarımın her gün daha da kötüye gittiğini kaydetti.

daha sonra konuşan adaylar nuh arslan, vedat çağlayan ve ziraat odası mevcut başkanı hacı çetindağ ise delegelerden destek istediler.

konuşmalar sırasında mevcut başkan hacı çetindağ’a ile diğer aday Nuh Arslan arasında sözlü tartışmalar yaşandı.

Seçimler esnasında Mikrofonlarımıza özel açıklama yapan mevcut başkan hacı çetindağ, ziraat odası başkanlığına 6 ay önce seçildik ve bir şeyler değiştirdik, tekrar göreve gelmemiz halinde ise ziraat odasını sivas’ta hak ettiği yere getirmeye çalışacağız dedi.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Delegeler başkanlarını seçmek için oylarını kullandılar. Yapışan genel kurul sonrası mevcut başkan Hacı Çetindağ 138 oy,Vedat Çağlayan 33 oy ve Nuh Arslan ise 11 oy aldı. Delegelerin çoğunun oyunu alan mevcut ziraat odası başkanı Hacı Çetindağ tekrar güven tazeledi.

Bir cevap yazın